Іван Лендєл: “Я належу до тих людей, які вірять, що один у полі – теж воїн, і готовий довести це на ділі.”

Випала нагода поспілкуватися з молодим юнаком, що балотується в депутати по округу №5(м.Мукачево) до Закарпатської обласної ради. Його ім’я – Іван Лендєл. Народився в Мукачівському районі, з відзнакою закінчив Мукачівський аграрний коледж за спеціальністю “Правознавство”, з 2008 року керує Міжрегіональною асоціацією молодіжних громадських організацій “Український Національний Комітет”.

– Сьогодні молодь цікавиться будь-чим, але політикою – вкрай рідко… У свої 20 років Ви вже прагнете стати депутатом. Чи не зарано?

– Знаєте, ще не ходив у дитсадок, а вже вечорами дивився новини, потім вже грався у вибори. Мені це завжди було цікаво, а сама політика давно стала невід’ємною частиною життя. Долучитися до неї зміг лише в 2008 році, коли став повнолітнім та створив молодіжну організацію. Це була одна з мрій, яка здійснилась. Тож я почав йти далі. Зараз маю нагоду стати депутатом, і вже сам цей факт втішає. Попереду багато роботи й східців до вершини влади, але я впевнений, що колись туди дістанусь…

– Східці до вершини влади… Хтось крокує туди лише заради матеріальних благ, хтось задля втілення життєвих цінностей… Скажіть, якою стежкою ідете Ви, Іване?

– Не заради грошей чи слави, а щоб Україна нарешті зажила так, як має бути, а не як хочеться окремим людям. Я належу до тих людей, які вірять, що один у полі – теж воїн, і готовий довести це на ділі.

– А можна детальніше про створену у 2008 році молодіжну громадську організацію. Як вона виникла і чия це була ідея?

– Ідея створення виникла в 2007 році в одному смс-чаті. Я з однодумцями “воював” там за все українське, але перш за все – мову. З часом зрозуміли, що пора робити щось реально й у вересні 2008 легалізували у Львові першу нашу організацію – Львівський Молодіжний Конгломерат. Назвали не УНК через юридичні нюанси, а на всеукраїнську не вистачило осередків у 14 областях. Період 2008-2009 рр. був найуспішнішим для нас: радикальні акції типу “Помсти Путіну” та швидкі темпи розбудови структури організації дали нам бажаний авторитет і відомість в певних колах.

Велика політика, як відомо, потребує чимало часу і зусиль. Впораєтеся?

– Запросто. То всіляким товстосумам мало часу на виконання роботи, довіреної їм народом, бо в них бізнес, відпочинок на курортах і відвідини модних розважальних закладів. У мене час завжди знайдеться.

– Думаєте, що зможете поєднувати політику, навчання, роботу і керування УНК?

– Люди завжди дивуються моєму вмінню робити кілька речей відразу, тому впевнений, що мені все вдасться. Зрештою, я ще молодий і коли, як не зараз активно працювати.

– Наскільки мені відомо, Ви йдете на вибори від “Української партії”. Чому саме УП, а не котрась із відоміших?

– Більш відомі мають погану репутацію і вона б перейшла на мене, а “Українська партія” є молодою й чистою політичною силою, в якої великі перспективи в політиці. Просто їй потрібен час, щоб твердо стати на ноги й заявити про себе на достатньому рівні. До речі, хочу щиро подякувати керівництву Закарпатської крайової організації УП за можливість бути кандидатом на цих виборах.

– А чи достатньо Ви знаєте Мукачево, щоб представляти інтереси його мешканців?

– Моє село знаходиться за кілька кілометрів від Мукачева, тому я з самого дитинства безпосередньо з ним пов’язаний, маю родичів, знайомих, друзів, ну і зрештою, – я там навчався і досі навчаюся. Зокрема, добре знаю ту частину міста, де знаходиться мій виборчий округ.

– Як оцінюєте свої шанси?

– Я не ставлю собі за ціль перемогти, бо розумію, що це важко реалізувати при умові, коли тебе ніхто не знає, але розраховую мінімум на 2-3 місце по округу. Для мене головне набратись досвіду та отримати відомість серед населення, що пригодиться в перспективі.

– Дякую за щирі відповіді. Що б хотіли наостанок сказати читачам?

– Будь-ласка. Завжди радий поспілкуватись з журналістами. А краянам я б хотів сказати таке: у вас є шанс 1 листопада отримати нову владу з новими ідеями та обличчями. Досить наївно сподіватись, що зажирілі бізнесмени обернуться до вас обличчям. Це ілюзія, якої потрібно позбутись на цих виборах. 31 жовтня підіть на виборці дільниці й проголосуйте за тих, у кого є перспектива стати вашим захисником, а не за тих, хто вашою довірою вже знехтував. Сподіваюсь на вашу мудрість.

Юлія Сабадишина